KRONIKA AKCÍ 2022

Avízovaná neklubová akce – Účast na akci pana Tausiga – Hostivař + Vánoce v hotelu Kupa

sobota 10. prosince 2022

Sraz všech účastníků na této akci pana Tausiga (z rádia Impuls) byl u hospůdky Karolína v Hostivaři. Po poučení kudy a kam se vydat se začali trousit skupinky lidí směrem k Jižnímu městu – Háje. (https://mapy.cz/s/ravocezoja) Jednalo se o nenáročnou procházku asi 3,6 km dlouhou. Cílem byla vyhlídková restaurace Kupa ve 22. patře „Pražských dvojčat“. Tam bylo objednáno posezení s obědem, vánočním stromkem a dárky. Výhledy ale nebyly valné, byla totiž mlha a nízká oblačnost. Pojedli jsme, popili a i zábava byla dobrá. Užili jsme si to velmi. Po rozdání dárků se společnost začala pomalu rozcházet.    Účast z KPR: Jarda, Ríša, Honza Q. s přítelkyní a později přišel i Zdeněk.                 (zapsal a foto Jarda Fábera)

FOTO z akce 


Avízovaná neklubová akce – Křest knihy Rozhledny Německa a Rakouska nedaleko českých hranic

středa 30. listopadu 2022

Na křestu knihy se sešli opět nejen milovníci rozhleden a literatury o nich. Po hudebním úvodu, kdy zazněl Radeckého marš (stylově ke knize) a skladba Rozhlédni se člověče, se ujal slova moderátor Ríša Krejčík. Kmotrem knihy se stal člen KPR Honza Zedník. Byly zodpovězeny všetečné otázky moderátora a dalších lidí. Přítomen byl i zástupce nakladatelství Plot šéfredaktor Matěj Barták, který po křtu knihy a přípitku zahájil i její prodej. Bylo zde něco malého k zakousnutí včetně nabídky vína. Akce se velmi zdařila, prodalo se i dost knih za sníženou zaváděcí cenu. Dana Voříšková horlivě fotila a natáčela video z celé akce. Po skončení se opět pár jedinců včetně mě přesunulo do nedaleké restaurace, kde se ještě trochu pokračovalo oslavou. (zapsal Jarda Fábera)

FOTO z akce + VIDEO z akce + Celý text z Rozhlednáře


110. setkání KPR – Výroční členská schůze v Sedlčanech

sobota 8. října 2022

Zápis z akce + FOTO z akce 

Jako bonusy byly výstup na věž kostela sv. Martina v Sedlčanech (před schůzí) a na měřické věže Koňský vrch a Mezivrata + návštěva nové rozhledny Onen svět (po schůzi)


109. setkání akce – Výstup na vodárenskou věž Děvín v Radlicích

středa 5. října 2022

Zápis z akce + FOTO z akce < pouze na vyžádání (fabjar@post.cz) 


Avízovaná neklubová akce – Den věží a rozhleden v Příbrami

středa 28. září 2022

Ti, kteří milují výškové výhledy si po avízu zde na stránkách mohli zpestřit sváteční den (středa 28. září) v Hornickém muzeu Příbram, a to výstupem na těžní věže Ševčinského a Vojtěšského dolu a vyhlídkovou věž Památníku Vojna – v rámci Dne věží a rozhleden za symbolickou 1 Kč!       Účast: Dana, Ríša a Jarda

Text z Rozhlednáře + FOTO z akce 


108. setkání KPR – Kladno z výšek

pátek 16. září 2022

Zápis z akce + FOTO z akce


107. setkání KPR – Návštěva věže na Dyleni

neděle 19. června 2022

Zápis z akce + FOTO z akce


106. setkání KPR – Melechov – měřická věž

neděle 15. května 2022

Zápis z akce


105. setkání KPR – Německo – Radebeul, Boxdorf + Panometer Dresden

sobota 7. května 2022

Zápis z akce + FOTO z akce


104. setkání KPR – Návštěva Černé věže na Pražském hradě + Plečnikova vyhlídka a výstava

úterý 12. dubna 2022

Zápis z akce + FOTO z akce


103. setkání KPR – První jarní „Pepíkovská“ vycházka

sobota 19. března 2022

Vycházka po pražských vyhlídkách i nevyhlídkách z webových hádanek + Bílá skála + areál Kuchyňka –

Zápis z akce + FOTO z akce


Avízovaná neklubová akce – Křest knihy Rozhledny Slovenska a Polska nedaleko českých hranic

pondělí 14. března 2022

Na této akci se sešli nejen milovníci rozhleden a literatury o nich. Moderoval Vláďa Šembera a kmotrem knihy se stal herec Josef Hervert společně s Ríšou Krejčíkem. Byla přečtena menší ukázka z úvodu knihy a zodpovězeny otázky moderátora a dalších lidí. Přítomen byl i zástupce nakladatelství Plot šéfredaktor Matěj Barták, který po křtu knihy a přípitku zahájil i její prodej. Bylo zde připraveno i malé občerstvení, a to včetně nabídky vína. Akce se velmi zdařila, prodalo se i dost knih za sníženou zaváděcí cenu. Video z celé akce natáčela a horlivě fotila Dana Voříšková. Po skončení se ještě pár jedinců včetně mě přesunuli do nedaleké restaurace, kde oslava ještě pokračovala.  (zapsal Jarda Fábera)

FOTO a VIDEO z akce + Celý text z Rozhlednáře


102. setkání KPR – Novoroční vycházka

sobota 8. ledna 2022

Dolní Počernice, Hostavice, Jahodnice-Bikepark + Hotel Max –

Zápis z akce – FOTO z akce