Aktuality O sdružení Projekty Plánované akce Kronika akcí Literatura Odkazy Kontakty

RADY A POSTŘEHY PRO DONÁTORY A STAVITELE ROZHLEDEN:

Jste investorem, který by rád investoval do rozhledny?

 • 1) Není ve Vašem okolí nějaká zchátralá rozhledna-památka, která by potřebovala investovat do opravy více než stavět novou? Važme si historie! Naši pozornost si jistě zaslouží například.
 • 2) Možná je ve Vašem okolí místo, kde v minulosti rozhledna stála. Naši předkové velmi dobře věděli, kde stavět. Napište nám klidně na kpr-info@centrum.cz jaká oblast Vás zajímá a jistě na nějaká zajímavá místa ve vašem okolí příjdeme. Pár příkladů míst, která by si rozhlednu určitě znovu zasloužila:
  - Rudný u Jihlavy,
  - Králický Sněžník na Ústeckoorlicku,
  - Nakléřovská výšina na Ústecku ...a mnohá další místa která časem doplníme...

Při stavbě NOVÉ rozhledny je třeba obecně myslet na:

 • Lokalitu. Jde skutečně o nejvyšší bod v krajině, či místo, které nabídne unikátní výhled. Bude z rozhledny vidět více než nyní ze země?
 • Vzhled stavby. V poslední době se BOHUŽEL v Česku postavilo řadu rozhleden podle zcela stejného mustru (originální, později zprofanované předobrazy: "Kastel Vrbice" či "Modrá u U.Hradiště", příp. shodné příhradové konstrukce mobilních operátorů). Motivace investorů je stejná: úspora za projekt. Přitom existuje řada originálních projektů rozhleden, které nikdy nebyly relizovány, a také mnoho zajímavých studentských návrhů a studií.
  Vynasnažíme se je představit na samostatném webu.

  návrhNapadá Vás ještě něco podstatného, co by se mělo v tomto souhrnu objevit? Pište na: kpr-info@centrum.cz