Aktuality O klubu Projekty Plánované akce Kronika akcí Literatura Odkazy Kontakty

LITERATURA O ROZHLEDNÁCH - Doporučujeme

Brožura Praha z výšek Vás provede 18 stavbami s krásnými vyhlídkami na naše hlavní město.

V knize Nové rozhledny ČR najdete více než 101 rozhleden a vyhlídkových staveb v ČR postavených po roce 2013. Jsou seřazeny přehledně podle krajů a o každé se dozvíte maximum možných informací. Obsahují údaje o stavbě věže, její historii, popis výhledu a občas uvádíme i nevšední zajímavost.

Začátkem června vyšla v nakladatelství Cykloknihy již 5. kniha o rozhlednách s názvem Rozhlednovým rájem – 62 + 3 nejnovější rozhledny České republiky 2013 – 2015. Tato publikace mapuje 62 zcela nových rozhleden, které byly postaveny na našem území od roku 2013 do současnosti. Zároveň zahrnuje i tři zcela nově rekonstruované rozhledny Havran, Klínovec a Modrou.

Publikace Rozhledny a ztracené hrady je souborným a rozšířeným vydáním předchozí úspěšné knižní edice Tipy na výlet po českých rozhlednách a dalších místech s krásným rozhledem, která u nás každoročně přibývají.

Pro zájemce o pobaltské rozhledny Vám dáváme k dispozici materiály poskytnuté naším členem Tomášem Barancem. Stáhnout si je můžete zde:

 • Brožurka Litevské rozhledny
 • Rozhledny a věže v Pobaltí

 • Tip na zajímavou knihu :
  Bára: Neuvěřitelný příběh věže / The Incredible Story of a Tower
  Kniha vypráví příběh rozhledny Bára, originální dřevěné konstrukce, postavené podle návrhu Martina Rajniše hned dvakrát během dvou let. Neuvěřitelný příběh rozhledny, kterou zničilo tornádo pouhé čtyři dny po otevření a která vstala z trosek do nové krásy. Česky a anglicky.

  Ukázka: http://www.konstrukce.cz/UserFiles/files/K/2010/bara.pdf


  Informace o nových knihách nebo médiích zasílejte na: kpr-info@centrum.cz