Rozhledna Vysoká uspěla v celostátní anketě, přihlášena je i do krajské soutěže
Tachov – Třetí místo obsadila rozhledna Vysoká u Tachova v celostátní anketě o Rozhlednu roku 2014. Hlasovat mohli zájemci v březnu, výsledky byly zveřejněny včera. Vysoká obsadila třetí místo v konkurenci celkem 24 rozhleden z celé České republiky. Vedení města má z výsledku radost. "Je to potěšující výsledek, je vidět, že se rozhledna lidem líbí. Považujeme ji za novou dominantu města a tento úspěch určitě také přispěje k záměru vybudovat z Vysoké atraktivní místo pro volný čas," okomentoval starosta Tachova Jiří Struček. Kromě rozhledny a památníku husitské bitvy u Tachova totiž na Vysoké vznikne naučná stezka, piknikoviště a další zázemí pro návštěvníky.
"Věřím, že tímto úspěchem rozhledna ještě více přiroste k srdci Tachovanů," poukázal starosta na to, že místo navštěvují nejen turisté, ale v hojné míře právě obyvatelé Tachova.
Radnice také rozhlednu na Vysoké přihlásila do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje (do které město přihlásilo také rekonstrukci zámku na návštěvnické okruhy). Vítězem ankety Rozhledna roku 2014 se stala Špulka u Lbosína na Benešovsku. "Anketu uspořádal celostátní Klub přátel rozhleden během března mezi svými členy i dalšími milovníky rozhleden. Určena byla rozhlednám, které byly zpřístupněny v loňském roce," informoval místopředseda klubu Pavel Gejdoš s tím, že loni bylo otevřeno 24 nových rozhleden.
Na druhém místě se v anketě umístily společně dvě rozhledny, a to Cibulka u Oloví na Sokolovsku a Čáp u osady Skály na Náchodsku. Na bronzovém třetím místě je Vysoká u Tachova.
"Klub vypsal anketu i proto, aby přiměl veřejnost zamýšlet se nad architektonickou podobou a také lokalitami nových rozhleden, které v posledních letech rostou jako houby po dešti. Výsledky ukázaly, že zaujmout dokáží architektonicky zcela unikátní stavby (Špulka, Cibulka) a místa s jedinečným výhledem (Čáp)," doplnil Gejdoš.

Foto: Čtyřiadvacet nových rozhleden, které byly postaveny v uplynulém roce. Rozhledna Vysoká u Tachova soutěžila v anketě s číslem 17.
Foto: Klub přátel rozhleden
Zdroj: Tachovský deník
Autor: Jiří Kohout
Datum: 17.04.2015
Číslo: 90
Str.: 2
http://tachovsky.denik.cz/