Vyšla knížka VĚŽE ČESKÉ REPUBLIKY

Nový průvodce Věže České republiky mapuje 409 historických staveb s výhledem            25. 3. 2020
Po publikaci Jaroslava Fábery a Aleše krále Rozhledny ČR, která zmapovala stavby postavené cíleně pro turisty za účelem výhledu, přináší nakladatelství Plot knihu věnovanou věžím, tedy budovám, které vznikaly za jinými účely – jako okrasa, dominanta, průmyslová stavba, ukázka stavebního mistrovství či pragmaticky jako místo, odkud hlásný či ponocný z nadhledu hlídal město – ale dnes na jde na ně vystoupat za výhledem .
Jde o dosud první publikaci, přinášející souhrn turistům přístupných (pravidelně či příležitostně, nebo dříve v minulosti) věží zámeckých, hradních, radničních, kostelních, vodárenských i hornických.
Pavel Gejdoš, novinář a spoluzakladatel Klubu přátel rozhleden (který pro předchozí „rozhlednovou“ publikaci poskytl část fotografií), nyní pečlivě vybral 409 nejzajímavějších, nejkrásnějších a nejdostupnějších věží po celé České republice.
Knihu je možné brát jako encyklopedický přehled po jednotlivých 14 krajích, ale také jako vybídnutí k procházce historií či malebnou krajinou naší země.
U každé věže čtenář najde: • historii stavby • technické údaje • GPS souřadnice • dopravní spojení • informace o otevírací době • co je možné z věže vidět. Nechybí vždy její barevná fotografie a místo pro pamětní razítko.
Doslov připomíná i několik „13. komnat“ – krásných, ale nepřístupných historických věží.
Více informací a možnost si knihu objednat na:
https://www.plotknihy.cz/cs/veze-ceske-republiky/664/p/